« Animal-rights activists invade Europe | Main | University Sues Animal Rights Activists »

March 11, 2008

Comments

Talking about Animal Rights

¡Viva!
I hope to see more of this in Spain as well!

adlai

Animal rights, also known as animal liberation, is the idea that the most basic interests of animals, such as the interest in avoiding suffering, should be afforded the same consideration as the similar interests of human beings. Animal rights advocates approach the issue from different philosophical positions, but they agree that animals should no longer be regarded as property, or used as food, clothing, research subjects, or entertainment, but should instead be viewed as legal persons and members of the moral community.
---------
Adlai

Guaranteed ROI

jim

it's time to protest again! I just bought 25 of these animal right shirts for my organization. this place has alot of vegan and animal rights shirts at very cheap prices. plus free shipping on all orders. help support them to help support the cause

http://www.animalfarmtees.com/products/Animal-Liberation-%252d-Monkey.html
Animal Farm T-Shirts

Appoirebrooli

Hosting - to użyczanie przez dostawcę usługi internetowej zasobów serwerowni. Jeszcze precyzyjniej mówiąc polega to na "zajęciu" oddaniu do wykorzystania danej objętości dysku twardego, na której jest dozwolone zapisywać pliki tworzące tekst witryn internetowych i bądź użyczenie przestrzeni dysku jako położenia dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna forma hostingu to użyczenie większych obszarów dysku, a nawet kompletnego serwera ewentualnie kilku - jako materialnego nośnika na rzecz dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla umieszczenia różnych postaci wiadomości osiągalnych przez Internet.Wiele usług hosting jest płatnych. Więc dlatego nie chcemy Cię okłamywać. Nasze usługi hostingrównież są niedarmowe, z jedną tylko różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najbardziej opłacalnych w Internecie. Oferujemy hosting na najlepszym poziomie, po najmniejszejdopuszczalnej opłacie. Przekonaj się sam i sprawdź naszą jakość! Zapraszamy na stronę internetową. Nasze usługi hostingtakże są odpłatne, z jednym wyjątkiem, nasze usługi hosting są jednymi z najmniej kosztownych w sieci Nie jesteś w stanie w to uwierzyć, czy podważasz jeszcze słuszność tego, co tu jest wypisane? Jak tak to bezzwłocznie zajrzyjwstąp na nasz portal i przekonaj się o przwdzie tego tekstu Nasze usługi hosting oferują najlepszą jakość w najmniejszej cenie. Nie będziesz zmuszony płacić dużych sum za usługi hosting. Jak zajrzysz pierwszy raz na naszą stronę, odpowiemy Ci na wszystkie pytania. W naszym zbiorze ofert odszukasz dużo okazjonalnych rabatów dla świeżych gości. Jeśli tymczasem jesteś naszym wiernym kontrahentem, możesz być pewien, że będziesz miał możliwość skorzystać z niespotykanych nigdzie indziej okazji. Wpadnij już dzisiaj na naszą witrynę. Przekonaj się ile masz możliwość zaoszczędzić z nami.

inhaskits

Hosting - to udzielanie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni. Jeszcze prościej mówiąc polega to na "zajęciu" oddaniu do wykorzystania określonej pojemności dysku twardego, na której wolno zapisywać pliki tworzące istote witryn internetowych i lub udostępnienie powierzchni dysku jak położenia dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna kategoria hostingu to udostępnienie dużych obszarów dysku, a nawet kompletnego serwera czy też kilku - jako namacalnego nośnika na rzecz dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o użyczenie fizycznego położenia (dysku lub dysków twardych) dla ulokowania rozmaitych odmian wiadomości dostępnych przez Net.Masa usług hosting jest płatnych. Dlatego nie chcemy Cię oszukiwać. Nasze usługi hostingteż są niedarmowe, z z jedną różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najbardziej opłacalnych w Internecie. Proponujemy hosting na najwyższym poziomie, po najmniejszej możliwej cenie. Przekonaj się sam i sprawdź naszą jakość! Inwitujemy na stronę. Nie chcemy Ci wpajać, iż dostaniesz od nas darmowe usługi hosting. Natomiast mamy sposobność zagwarantować Ci jedną sprawę. Nasze usługi hosting są przypuszczalnie najbardziej opłacalnymi domenami, jakie możesz odszukać w sieci globalnej. Jednak pomimo niewysokich cen za usługi hosting, proponujemynajlepszą możliwą jakość naszych domen. Nie jesteś w stanie w to uwierzyć, czy kwestionujesz jeszcze słuszność tego, co tu jest przedstawione? Jak tak to już teraz zajrzyjwstąp na naszą witrynę i przekonaj się o słuszności tego wpisu Nasze usługi hosting oferują najlepszą jakość w niedużej cenie. Nie będziesz musiał przeznaczać ogromnych sum za usługi hosting. Proponujemy dużo upustów i okazji celowo dla wiernych, ale i także dla nieznanych jeszcze odbiorcó. Zobacz sam i wejdź koniecznie. Zobaczysz ile jesteś w stanie zaoszczędzićz nami.
Hosting

trencyUtinc

Angry Birds

Anongettedoke

Bielizna damska

excicabrics

Angry Birds ornaments

Adamlambertson

Kierowanie powinno sie az do nauk ekonomicznych. Od chwili poczatku XX wieku, od momentu kierowanie próbowano podeprzec na naukowych podstawach, az do lat 60. XX wieku zarzadzanie pojmowane bylo jako impreza kierownicze, obejmujace nastepujace sekwencje postepowania: Programowanie, Organizowanie, Decydowanie, Motywowanie tudziez Kontrolowanie, nazywane klasycznymi funkcjami zarzadzania. Klasyczne funkcje zarzadzania wyróznil naczelny "klasyk" zarzadzania Henri Fayol. Chociaz punkt widzenia zarzadzania zmienil sie od momentu tego czasu radykalnie, przeto powinno sie ponowic sie az do starszej, z wiekszym natezeniem ogólnej definicji: zarzadzanie owo bieglosc wzglednie bieglosc rozumnego stosowania srodków w celu osiagniecia wyznaczonych celów.
(Zob. tez: Zarzadzanie, Koordynowanie)
Inne definicje zarzadzania:
Zarzadzanie jest sztuka osiagania zamierzonych rezultatów dzieki innych ludzi, zarzadzajacy (menedzerowie) osiagaja cele organizacji na krzyz organizowanie pracy innych, oraz nie dzieki uprawianie zadan osobiscie.
Zarzadzanie to dzialalnosc kierownicza polegajaca na ustalaniu celów i powodowaniu ich realizacji w organizacjach podleglych zarzadzajacemu, na podstawie wlasnosci srodków produkcji wzglednie dyspozycji nimi (wg Gilinskiego).
Zarzadzanie to dzialanie polegajace na dysponowaniu zasobami (wg prof. T. Pszczolowskiego).
Zarzadzanie to zestaw dzialan (planowanie, organizowanie, argumentacja, kontrola) skierowanych na zasoby organizacji (ludzkie, finansowe, rzeczowe, informacyjne) wykorzystywanych sposród zamiarem osiagniecia celów organizacji. (wg Griffina).
Zarzadzanie owo porzadkowanie chaosu (wg prof. B.R. Kuca)
W odniesieniu az do organizacji gospodarczych miast slowa kierowanie uzywa sie czasem terminu administracja biznesu (ang. Business Administration). Obowiazek administracji biznesu ujmuje krótkie okreslenie: "Administracja biznesu ma zapewnic, zeby zostalo zrobione to, co ma byc zrobione". Administracja biznesu jest dyscyplina akademicka, i ciag uniwersytetów natomiast szkól biznesu nadaje poziom magistra z tej dyscypliny (Master of Business Administration, w skrócie MBA).
Spis tresci
1 Idea zarzadzania
2 Temat zarzadzania w organizacjach
3 Kierowanie operacyjne - administracja czynnikami konkurencyjnosci
4 Inne podmioty zarzadzania
5 Teoretycy zarzadzania
6 Zobacz tez
7 Linki zewnetrzne
Przedmiot zarzadzania

Podmiot zarzadzajacy nie zawsze jest tym, który wyznacza cele. Przykladem takiej sytuacji przypuszczalnie byc organizacja wojskowa, która ma az do spelnienia okreslona misje, mimo to ani bialoglowa sama, ani jej dowódcy (podmioty zarzadzajace) nie formuluja tej misji. Formuluja choc zadania (co jest az do zrobienia) natomiast okreslaja wartosci docelowe (ang. targets), inaczej wyniki, jakie wypada zdobyc. Przyklad ów pokazuje, ze organizacja jest srodkiem osiagania celów, natomiast wiec jest przedmiotem zarzadzania. Inne typowe przedmioty zarzadzania majace identycznosc to domostwo, orkiestra ludzi, jednostka. Tak bywa wypelniaja one klasyczne funkcje zarzadzania, wskutek tego - wyjawszy wyjatki - powiemy, ze przedmiot zarzadzania majacy tozsamosc jest na calosc podmiotem zarzadzania.
Z wyjatkiem szczególnych przypadków, gdy np. zarzadzanie osobistym budzetem przy uzyciu pojedyncza osobe badz kierowanie gospodarstwa w pelni samowystarczalnego, osiaganie zamierzonych wyników zalezy w czesci od chwili dzialania innych podmiotów. Wskutek tego administracja obejmuje oraz zwiazki (zwiazki) podmiotu z otoczeniem.
Kazdy osoba w swym dzialaniu wykorzystuje zasoby. Zasoby sa przedmiotem zarzadzania. Do najwazniejszych naleza zasoby ludzkie (sila robocza zas jej kwalifikacje), zasoby finansowe, aktywa materialne (srodki trwale) a Chronos. swiezo coraz to wiekszego znaczenia w dzialaniu organizacji nabieraja zasoby srodowiska naturalnego i zasoby niematerialne (np. licencje, prawa autorskie), erudycja natomiast zaleznosci z otoczeniem spoleczno-gospodarczym zaliczane az do zasobów kapitalu niematerialnego (ang. intangibles, intangible capital). Wskutek tego w zarzadzaniu zasobami wyrózniamy najczesciej:
zarzadzanie zasobami ludzkimi,
zarzadzanie finansowe,
zarzadzanie aktywami,
zarzadzanie czasem,
zarzadzanie srodowiskiem,
zarzadzanie wiedza,
Administracja Warszawa
zarzadzanie kultura
zarzadzanie relacjami, zwlaszcza istotne swiezo kierowanie zwiazkami z klientem,
zarzadzanie kapitalem niematerialnym,
zarzadzanie problemami,
zarzadzanie konfliktami,
zarzadzanie stresem,
zarzadzanie jakoscia,
zarzadzanie ryzykiem,
zarzadzanie emocjami,
zarzadzanie nieruchomosciami,
zarzadzanie wartoscia firmy - Value Based Management.
Przedmiot zarzadzania w organizacjach

Przeznaczeniem organizacji jest systematyzowanie (porzadkowanie) dzialania jej uczestników w taki procedura, izby realizowala swa misje, osiagala pozadane wyniki wzglednie wykonywala swe zadania przy optymalnym wykorzystaniu (zuzyciu) zasobów.
Przedmiotem zarzadzania ogólnego (ang. General Management) jest zrzeszenie w charakterze kompleks. Do zadan zarzadzania ogólnego wypada administracja strategiczne, modelowanie struktur organizacyjnych a administracja zasobami ludzkimi oraz aktywami. Nie mówiac o tego w nowym paradygmacie zarzadzania kladzie sie duzy emfaza na rzad zas modelowanie kultury korporacyjnej.
Przedmiotem zarzadzania funkcjonalnego sa zadania czy tez autonomicznych czesci organizacji, które nazywamy funkcjami. Wedle jednej sposród definicji (H. James Harrington) stolek w organizacji owo ansambl ludzi wykonujacych owo samo funkcja. Najwazniejsza dziedzina zarzadzania funkcjonalnego jest kierowanie operacjami, utozsamiane dawno sposród zarzadzaniem produkcja, tudziez dzis nierzadko okreslane ogólniej jako kierowanie wytwarzaniem wyrobów oraz uslug. Dzisiaj wzgledne prestiz zarzadzania funkcjonalnego zmniejsza sie, jako ze w raz za razem wiekszym stopniu uzupelniane jest ono zas po czesci zastepowane zarzadzaniem procesowym.
Przechodzenie z zarzadzania funkcjonalnego na kierowanie procesowe jest zjawiskiem charakterystycznym dla wspomnianej zmiany paradygmatu zarzadzania. W tym nowym paradygmacie administracja operacjami wolno dotyczyc w charakterze administracja czynnikami konkurencyjnosci.
Zarzadzanie operacyjne - zarzadzanie czynnikami konkurencyjnosci

Wyróznia sie trzy klasyczne czynniki konkurencyjnosci: forma, wartosc oraz roznoszenie. Zapewnienie wymaganej za sprawa rynek jakosci produktu (wyrobu albo uslugi czy tez pakietu produkty+uslugi), kosztu nabycia i uzytkowania produktu tudziez wymaganej ilosci, róznorodnosci, terminowosci dostaw produktu oraz szybkosci realizacji zamówien decyduje o konkurencyjnosci produktu, inaczej o jego atrakcyjnosci rynkowej w porównaniu sposród innymi produktami. Z wyjatkiem czynników klasycznych duzego znaczenia nabieraja niedawno takie czynniki, kiedy sprawnosc obslugi klientów (ang. Customer Service) a cechy jakosci wykraczajace pomijajac stan konstrukcji i wykonania, np. ekologicznosc a obronnosc produktu zas procesu produkcji.
Zapewnienie jakosci na metoda rutynowy jest zadaniem kontroli jakosci. Kontrola jakosci jest funkcja organizacyjna. Monitoring jakosci wykonuje swoje zadanie w ów podejscie, ze sposród wytworzonych produktów wybiera produkty spelniajace wymagania tudziez kwalifikuje je w charakterze nadajace sie az do przekazania klientowi zewnetrznemu albo wewnetrznemu. Produkty nie spelniajace wymagan zostaja odrzucone dzieki kontrole jakosci i kierowane az do poprawek, az do naprawy ewentualnie az do zlomowania.
Zapewnienie jakosci na badania nowoczesny (w nowym paradygmacie zarzadzania) polega na zapewnieniu doskonalosci procesu wytwarzania natomiast dostarczania. Podstawa takiego postepowania jest teza, iz jezeli utwór na kazdym etapie procesu jest wysokiej jakosci, to na wyjsciu procesu powstaje towar wysokiej jakosci. W praktyce parametry charakteryzujace stan produktu musza oznaczac sie w okreslonych tudziez waskich granicach. Gdyby no tak jest, mówi sie, iz tok jest niezachwiany. Gdy jakkolwiek zostanie stwierdzone, ze blizej nie okreslony sposród parametrów jakosci produktu nie miesci sie w zadanych granicach, nalezy poszukac w procesie miejsc, które sa przyczyna defektu, a pózniej odwolac owe przyczyny. W ów podejscie realizowane jest sprzezenie zwrotne pomiedzy wyjsciem procesu, i miejscami w procesie decydujacymi o jego doskonalosci.
Opisany metoda sterowania procesem jest istota Kompleksowego Systemu Sterowania przez Forma - (ang. TQC - Total Quality Control). W praktyce olbrzymia wiekszosc procesów owo procesy nieciagle. W takich procesach takze analizowanie, gdy zas postac produktu na wyjsciu maja nature statystyczna. W odniesieniu do takich przypadków tudziez w odniesieniu az do procesów biznesowych mówimy o statystycznym sterowaniu procesami (ang. SPC - Statistical Process Control).
Zarzadzanie kosztami na podejscie stereotypowy ma na celu redukcje kosztów dzialania organizacji. Dwie najpowszechniejsze srodki prowadzace do tego to kontroling kosztów polegajacy na narzuceniu dyscypliny budzetowej (patrz: budzet, budzetowanie) wszystkim komórkom organizacyjnym a czynienie oszczednosci.
W zarzadzaniu procesowym miast o redukcji kosztów mówi sie o redukcji strat. Podstawa programu redukcji strat jest podzial strat. W odniesieniu do niektórych procesów tudziez funkcji, takich kiedy bieg produkcji, azaliz utrzymanie ruchu, punktem wyjscia az do klasyfikacji strat jest posegregowanie standardowa (np. siedem rodzajów strat produkcyjnych, tzw. Szesc Wielkich Strat w pierwszym standardzie Total Productive Maintenance, szesnascie glównych strat w drugim standardzie tego systemu). W praktyce najpowszechniejszym przedsiewzieciem majacym na celu redukcje strat jest eliminowanie z procesu wszystkich elementów, które nie przynosza wartosci dodanej, sa marnotrawstwem (patrz Muda). Przedsiewzieciem kompleksowym jest wyszczuplanie procesów (ang. streamlining). Najczesciej nie ogranicza sie ono az do eliminowania elementów zbednych, jednakze wymaga przeprojektowania procesu. Podstawowa metodologia wyszczuplania procesów, tak jak produkcyjnych podczas gdy a biznesowych, jest inzynieria przemyslowa - metodologia wspierajaca zarzadzanie operacyjne, traktowana cyklicznie jak samodzielna dziedzina zarzadzania.
Najprostszy kazus konkurowania w oparciu o koszty to konkurencja cenowa. Na niektórych rynkach, w zasadzie rynkach profesjonalnych, wysoka zaplata produktu jest akceptowana pod warunkiem niskich kosztów eksploatacji produktu tudziez niskich kosztów wylaczenia produktu z eksploatacji. W takich przypadkach towar konkurencyjny kosztowo to artykul o niskim koszcie cyklu zycia.
Dostawa jako skladnik konkurencyjnosci jest godnie wiazka kilku róznych czynników, które - zaleznie od okolicznosci (gl. od czasu obszaru produktowo-rynkowego tudziez sytuacji konkurencyjnej) - maja wieksze ewentualnie mniejsze wplyw. Do najwazniejszych z nich wypada niezawodnosc dostaw, inaczej napelniacz przez dostawce obietnic dotyczacych terminu dostawy. Obecnie rosnie autorytet szybkosci dostaw, inaczej czasu, jaki uplywa od momentu otrzymania zamówienia przy uzyciu dostawce do momentu dostarczenia towaru na lokalizacja przeznaczenia. Czynnikiem podstawowym jest zapewnienie wymaganej ilosci towaru, toz w ramach tego rosnie waznosc róznorodnosci produktów. Gielda wymaga poniewaz raz za razem z wiekszym natezeniem róznorodnych produktów dostarczanych raz po raz czesciej natomiast w raz po raz mniejszych partiach. Spelnienie tego warunku wymaga elastycznosci systemu produkcyjnego, która jest tym wieksza, im krótszy trwanie zas pomniejszy wartosc przestawiania (przezbrajania - patrz SMED).
Jak wspomniano powyzej, jakosc, cena natomiast dostawa nie sa jedynymi czynnikami konkurencyjnosci. Zapewnienie pozostalych waznych w tej chwili czynników konkurencyjnosci odbywa sie na skros kierowanie srodowiskiem oraz kierowanie bezpieczenstwem.
Wyszczuplanie procesu zazwyczaj prowadzi równolegle az do jego przyspieszenia.
Prawidlowo prowadzone przeprojektowanie procesu pozwala uzyskac równolegle redukcje kosztów i poprawe jakosci produktu. Przeprojektowanie radykalne procesów biznesowych owo reengineering, jaki praktyczny jest chwilowo niezwykle okazjonalnie, jako ze radykalizm jego metodologii przynosi w warunkach przemyslowych na caloksztalt wiecej efektów negatywnych, anizeli pozytywnych. Do mniej radykalnych metodologii doskonalenia procesów naleza Business Process Redesigning oraz Ulepszanie Procesów Biznesowych (ang. Business Process Improvement).
Inne podmioty zarzadzania

Gospodarka przyswajajaca (zbieractwo, lowiectwo, rybactwo, pierwotne rolnictwo) wykorzystuje ograniczone zasoby naturalne, w nastepstwie tego jej celem jest nie wprost przeciwnie nabywanie zas eksploatacja tych zasobów, niemniej jednak dodatkowo ich ochrona. Wystepuja po tej stronie na odwrót niektóre, niezbedne elementy zarzadzania, jak atomizacja pracy, programowanie robót gospodarskich zas koordynowanie ich i proste czynnosci administracyjne, kiedy wpis inwentarza.
W gospodarce pierwotnej (samowystarczalnej) równie kiedy w gospodarce przyswajajacej i w wielu formach gospodarki kolektywnej (np. zagospodarowanie dzialów wodnych, ekonomia lesna) praca na ogól nie ma ustalonej ceny, wobec tego nie musi odbywac sie po tej stronie w ogóle zarzadzanie finansowe. Nie wystepuje po tej stronie kierowanie strategiczne, i administracja operacyjne ogranicza sie do organizacji pracy.
W gospodarstwach rolnych natomiast w najprostszych formach dzialalnosci gospodarczej, kiedy blahy kupiectwo, uslugi natomiast fabrykacja (rzemioslo) wystepuja elementy strategii oraz zarzadzania zasobami (poniewaz wystepuje substytucja pracy, kapitalu oraz energii), zarzadzanie jakoscia tudziez zrzeszenie pracy. Kategoria wynikowa jest tedy zysk lub zarobek, wystepuje totez zarzadzanie zakupami, alisci nie wystepuje kierowanie kosztami.
W gospodarstwach domowych podstawowym zagadnieniem zarzadzania jest zarezerwowanie dochodu i dysponowanych zasobów pracy natomiast czasu miedzy konsumpcje biezaca (w tym wolne, odpoczynek zas rozrywka), oszczednosci a inwestycje w przyszlosc (np. edukacje).
Szczególna dziedzina zarzadzania jest kierowanie osobiste, którego podmiotem jest czlon, i przedmiotem na ogól jej budzet czasu. Zarzadzanie niekiedy w srodku punkt wyjscia bierze uswiadomienie sobie za posrednictwem jednostke hierarchii wartosci dotyczacej tego, co jest w celu niej wazne w jej zyciu. Celem jest racjonalne gospodarowanie kiedy niekiedy, tzn. alokowanie go wg priorytetów wynikajacych z owej refleksji. Umiejetnosc zarzadzania od czasu do czasu bywa równiez istotnym atutem pracownika w organizacji.
Inna szczególna dziedzina zarzadzania sa sytuacje szczególne; wyróznia sie na przyklad administracja katastrofami, kierowanie konfliktami, zarzadzanie kryzysowe.
Historycznie najwczesniejsza, w pelni dojrzala dziedzina zarzadzania jest zarzadzanie terytorialna oraz panstwowa. Najwczesniej uksztaltowala sie zarzadzanie w zastepstwie (prawdopodobnie w 2 polowie VI tysiaclecia p.n.e.), gdyz miasta powstaly przedtem powstaly panstwa.
Teoretycy zarzadzania

The comments to this entry are closed.